O nás

EDOMED a.s. je česká soukromá firma. Od počátku naší činnosti se zaměřujeme na dodávky, instalace a údržbu zobrazovací diagnostické techniky zejména pro radiodiagnostiku a nukleární medicínu. Uvedli jsme na český trh ultrazvukové systémy, počítačové tomografy a gama kamery firmy Picker International a postupně tak získali významnou část trhu v oblasti nukleární medicíny a radiodiagnostiky.

Společnost EDOMED a.s. byla zapsána do obchodního rejstříku v roce 1995 pod jménem Picker Imaging Praha s.r.o.. V roce 2001 došlo k fúzi se společností EDOMED s.r.o. Společnost převzala název přistupující společnosti a vznikla tak nová společnost EDOMED s.r.o. Celosvětová globalizace se částečně promítla i do činnosti naší firmy a postupem času tak došlo ke změně vlastnické struktury společnosti a následně v roce 2001 i ke změně názvu společnosti. V roce 2004 byla změněna právní forma společnosti na akciovou společnost.

Společnost EDOMED a.s. nyní pokračuje v rozvoji své činnosti a usiluje o zvyšování kvality a rychlosti dodávek a také záručních a pozáručních oprav. Původní téměř výhradní zastoupení jedné firmy jsme rozšířili o zastoupení pěti významných  světových výrobců.

Nyní máme exkluzivní distributorské smlouvy s těmito předními světovými výrobci:

  • Philips - nukleární medicína
  • Medrad - automatické tlakové injektory kontrastních látek
  • Shimadzu - rentgenové přístroje

Od roku 2004 pokračujeme ve spolupráci na výrobě respektive kompletaci litotryptoru české výroby. Byly dodány a nainstalovány např. v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, ve FN Olomouc.

Hlavní aktivity společnosti

  • Dodávky přístrojů pro zdravotnická zařízení
  • Projektová příprava pro instalaci
  • Instalace
  • Záruční a pozáruční servis
  • Další vzdělávání uživatelů a související podpora odborných, zejména vzdělávacích akcí

Rozrůstající se rozsah činností společnosti si vyžádal úpravu organizace a řízení firmy. Po úspěšném zavedení systému řízení jakosti v roce 2002 podle EN ISO 9001:2000 a EN ISO 13485:2003. Společnost každoročně úspěšně prochází ročním mezinárodním auditem. Firma prošla úspěšně recertifikačním auditem.

 

-         

Úvodní strana → O nás